17. Pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”
2023. gada 29. aprīlis, 11:00
17. Pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”

Festivāls Pilsētas dārzs

Sestdien, 29. aprīlī, no 11.00 līdz 16.00 jau septiņpadsmito reizi norisināsies Pavasara palu šovs “Lido zivis Kuldīgā”, kas iešūpos tūrisma sezonu Kuldīgas novadā. Kuldīgas kultūras centrs aicina kuldīdzniekus un pilsētas viesus pavadīt aizraujošu sestdienu, piedaloties atraktīvās, aktīvās un  izzinošās nodarbēs, baudot muzikālus priekšnesumus, vērojot vimbu augstlēkšanas paraugdemonstrējumus virs Eiropas platākā ūdenskrituma – Ventas rumbas un Nīderlandes milzu zivs lidojumu Pilsētas dārzā.

11.00 Pilsētas dārzā uz skatuves oficiāli tiks atklāta Kuldīgas novada aktīvā tūrisma sezona. Pēc tam skatītājus priecēs balvu ansamblis “Ziņģes brāļi” no Bauskas un grupa “Kad džezs saiet vimbās”, bet 14.00   ar bērnu deju kolektīvu koncertu tiks atzīmēta Starptautiskā dejas diena, kas arī tiek svinēta 29.aprīlī. Pleznas, knābjus spalvas un spārnus, lielas un mazs zivis  varēs izpētīt vides izziņas piestātnēs, kas tapušas sadarbībā ar Talsu novada muzeju un  Vides gidu asociāciju.  “Tūristu un ceļotāju lenktuve” vilinās ar jaunākajiem tūrisma piedāvājumiem un degustācijām. Aktīva dzīvesveida cienītājus gaidīs “Pludiņa un Āķīša taka”, drosmes, veiklības un atjautības pārbaudījumi kopā ar Kuldīgas skautiem un iespēja iemēģināt roku loka šaušanā. Mazākos apmeklētājus aizraus spēles Kukaiņu pļavā kopā ar radošās apvienības “Pasaku nams” tēliem un karuselītis “Tasītes”. Mākslas cienītājus iepriecinās Tautas tēlotājas mākslas studijas Kuldīgas palete izstāde – darbnīca “Zivis pa pastu”. Gardēžus, ja vien iegriezīsies pareizais vējš,  gaidīs kūpinātas zivis no Pāvilostas Dzintara, bet, neatkarīgi no laika apstākļiem, būs iespēja nobaudīt SIA “Cepliņi” vārīto zivju zupu. Ielu teātra mīļotājus un vietējās vimbas solās pārsteigt Nīderlandes cirka teātra “Vladimir” milzu zivs. Pirkt un pārdot gribētāji satiksies pavasara tirdziņā Liepājas ielā, LU pagalmā un Kalna ielā, bet stāstu stāstītāji un klausītāji pulcēsies “Stāstnieku kafejnīcā” Virspilskunga tiesas nama sētā, Baznīcas ielā 34, kur norisināsies 16. Kurzemes stāstnieku festivāls “Ziv zup”.

Pēc palu šova visi interesenti plkst. 17.00 tiek aicināti apmeklēt Ditas Krenbergas (flauta) un Dārtas Tīsenkopfas-Muselli (arfa) koncertu “Pavasara pieskāriens” Kuldīgas Sv.Katrīnas baznīcā.

Atpakaļ uz pasākumiem