"Satiec savu meistaru" Kuldīgā || TLMS "Varavīksne" "Dubultauduma segas"
2023. gada 31. marts, 12:00
"Satiec savu meistaru" Kuldīgā || TLMS "Varavīksne" "Dubultauduma segas"

Akcija Kuldīga
No 2023. gada 31. marta līdz 2. aprīlim visā Latvijā norisināsies pasākums “Satiec savu meistaru!”, tas ir 2009. gadā aizsāktās “Tradicionālo prasmju skolas” turpinājums, šogad pasākums notiks jau piecpadsmito reizi. Kuldīgas kultūras centra kolektīvi – rokdarbu kopas “Čaupe” un tautas lietišķās mākslas studija “Varavīksne” čaklās meistares sagatavojušas paraugdemonstrējumus un ekspresizstādes.
TLMS “Varavīksne” 31. martā no 12.00 līdz 17.00 paraugdemonstrējumi un ekspresizstāde “Dubultauduma segas” Kuldīgas Vecajā rātsnamā.
LNKC Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena stāsta: "Šajā laikā ir mainījusies pasākuma norises forma, norises vietās izveidojušās dažādas tradīcijas. "Satiec savu meistaru" dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu no amatiem, vai atrast meistaru, kurš palīdz sagatavoties Dziesmu un deju svētkiem, darinot kādu tautastērpa sastāvdaļu. Pie meistariem var smelt ierosmi jauniem vaļaspriekiem, kā arī šādas tikšanās var būt jau sen aizmirstu prasmju un zināšanu atgādinājums."
Atpakaļ uz pasākumiem