Informējam, ka 30. oktobrī iecerētais uzvedums notiks 6. decembrī. Iepriekš iegādātas biļetes ir derīgas!
Baroka orķestra instrumentu niansētās melodijas un ritmi, vēsturiski žesti un kostīmi, dejas un 17. gadsimta itāļu teātra noskaņa. Neatkarīgais baroka operteātris COLLEGIUM MUSICUM RIGA aicina izbaudīt operas ORFEJS uzvedumu - aizraujošu ceļojumu uz Venēciju pirms vairāk nekā 300 gadiem - laiku, kad opera bija savā viskrāšņākajā plaukumā.
Gadsimtiem dzīvo mītu par Orfeju, kurš ar dziedāšanu un liras skaņām atbrīvo mīļoto Eiridīki no pazemes valstības, ierasti zinām Klaudio Monteverdi daiļradē. Ar pavisam citu vērienu stāstam ķēries klāt itāļu komponists Antonio Sartorio (1630 – 1680), kurš par izrādes iedarbīgumu parūpējies ar savdabīgi interesantiem un arī komiskiem personāžiem, kā piemēram, čigānieti Grieķijā, mācītu kentauru Hīronu, veco aukli Erindu. Pirmoreiz opera tika izrādīta Teatro San Salvatore, Venēcijā 1672. gadā. Šis ir laiks, kad, teātriem arvien vairāk kļūstot pieejamākiem plašākai publikai, tiek nojauktas robežas starp aristokrātiju un zemāku slāņu publiku.

Īss libreta izklāsts: Aristejs ir Orfeja brālis, un arī viņš ir iemīlējies Eiridīkē, kas padara Orfeju greizsirdīgu. Tā kā Aristejs ir noraidījis Autonojas, Tēbu karaļa Kadma meitas, mīlestību, viņa spiesta maskēties par čigānieti un lūdz Ahileja un Herkulesa palīdzību. Greizsirdīgais Orfejs plāno Eiridīki noslepkavot mežā, bet, mēģinot bēgt no Aristeja, Eiridīke uzkāpj uz čūskas un mirst. Orfejs dodas pazemes pasaulē, lai atdzīvinātu Eiridīki. Pazemes pasaules valdnieku Plūtonu uzvar viņa dziedāšana un viņš atbrīvo Eiridīki ar nosacījumu, ka Orfejs neatskatīsies uz viņu, pirms viņi nav sasnieguši dzīvo zemi. Bet Orfejs apgriežas un Eiridīke atkal tiek zaudēta.

Neatkarīgais baroka operteātris COLLEGIUM MUSICUM RIGA:
Solisti - Ilze Grēvele-Skaraine (soprāns), Monta Martinsone (soprāns), Rūta Vosyliūtė (soprāns, Lietuva), Ieva Sumeja (soprāns), Anete Viļuma (soprāns), Simona Jocevičiūtė (soprāns, Lietuva), Silvija Sūna (mecosoprāns), Ansis Bētiņš (tenors), Edgars Skarbulis (bass), Krišs Pozemkovskis (bass). Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA, baroka deju grupa horeogrāfes Gunas Ezermales vadībā, vēsturisko žestu speciāliste Katerina Antonenko (Apvienotā Karaliste/Krievija), kostīmu māksliniece Jeļena Forste, scenogrāfs Artūrs Arnis.
Diriģents un mākslinieciskais vadītājs - Māris Kupčs

Operas uzvedums 2 cēlienos ar pauzi.
Operas izrādi atbalsta VKKF (“Atbalsts muzikālā teātra žanra attīstībai”).

Biļetes nopērkamas https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/102624 to cena ir 15 eiro, taču Kuldīgas novada iedzīvotājiem uz šo pasākumu ir iespēja iegādāties novadnieka biļetes par 10 eiro. Šīs biļetes nopērkamas tikai uz vietas Biļešu paradīzes kasē Kuldīgas kultūras centrā, Raiņa ielā 21, Kuldīgā.

Apmeklējot pasākumu, pie ieejas lūgsim uzrādīt covid-19 sertifikātu, kas apstiprina personas vakcināciju pret covid-19 vai minētās infekcijas pārslimošanu. Tāpat lūgsim uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu un pasākuma ieejas biļeti. Kuldīgas kultūras centra telpās visa pasākuma apmeklējuma laikā jālieto sejas aizsargmaska.
Šajā pasākumā nav iespējams nodrošināt atsevišķu, epidemioloģiski drošu sektoru ģimenēm ar bērniem un garantēt apmeklētāju plūsmu nesatikšanos, kā to paredz Ministru kabineta 09.10.2021. rīkojums Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", tādēļ ar negatīva testa rezultātiem bērni pasākumā netiks ielaisti.
Bērniem līdz 12 gadu vecumam jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu,
Bērniem, kuri vecāki par 12 gadiem, jāuzrāda sertifikāts, kas apstiprina infekcijas pārslimošanu vai vakcināciju.

Galerija

Atpakaļ uz jaunumiem